Километрични задръствания по АМ „Тракия“ към морето заради верижни катастрофи

Километрично задръстване се образува на АМ „Тракия” в посока Бургас. Причината – две катастрофи.
Единният инцидент е станал на 311-ти км, а няколко минути по-късно е станало ПТП и на 323-ти километър посока морето, информират от АПИ.
Седем коли са се ударили на една от отбивките за Карнобат – около 321-вия км на аутобана в посока Бургас. По информация на потребители във Facebook при произшествието е нямало сериозно пострадали хора, но автомобилите са в трите ленти на платното, което налага спирането на останалите коли.
Заради верижна катастрофа на Автомагистрала „Тракия“ в района на бургаското село Деветак временно е ограничено преминаването на тежкотоварни автомобили над 12 тона в участъка от км 289 до км 359. Те ползват обходен маршрут от пътен възел Зимница, през пътен възел Петолъчката, с. Лозенец и Карнобат. Това съобщи директорът на Областно пътно управление (ОПУ) – Ямбол инж. Галин Костов. Леките автомобили се пропускат в едната лента, допълни той.
Тежкотоварните автомобили се пренасочват по обходния маршрут от служители на Пътна полиция – Ямбол. Ограничението в движението ще бъде до освобождаването на трасето от участвалите във верижната катастрофи седем автомобила и приключване на следствените действия, допълни Галин Костов. По негова информация при пътния инцидент няма тежко пострадали хора.
Трафикът по магистралата е изключително интензивен и в двете посоки, но най-вече за пътуващите към Бургас, казаха още от ОПУ – Ямбол.
Заради очаквани високи температури в следобедните часове днес и утре се ограничава движението на камионите над 20 тона по определени участъци в осем области, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).
Между 13:00 и 21:00 часа ще бъде ограничавано движението на камионите над 20 тона по участъци от републиканската пътна мрежа на територията на областите Видин, Плевен, Велико Търново, Стара Загора, Русе, Разград, Шумен и Търговище.
Голям пожар над село Илинденци, в гасенето се включи и военен хеликоптер (ВИДЕО)
За още много интересни статии ни последвайте във фейсбук – Bulletin.bg