Борисов разпореди непродадената стока от пазарите да се дари на възрастните и бедните

Премиерът Бойко Борисов нареди на министъра на земеделието Десислава Танева да направи организация с веригите хранителни магазини, така че там да се обособят щандове за българска продукция, пише Нова телевизия.
В случай, че по борсите, които бяха затворени, се окаже, че има неизкупена стока, която има опасност да се развали – то тя да бъде изкупена от държавата и да се даде на Социалния патронаж.
Изявлението си премиерът направи повреме на посещение в текстилния завод в Твърдица.
„Вчера проявихме разбиране, отпуснахме пазарите, да отидат хората и да си напазаруват. Изпуснем ли тая болест, тогава няма какво да ръкопляскат на лекарите, защото тогава ние ще сме виновни“, заяви Борисов.
От разговора стана ясно, че всички болници, които са заявили, че имат нужда от защитни облекла в борбата с коронавируса, са ги получили.
На Цветница президентът призова за отговорност, но отново разкритикува мерките
Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.
За още новини от България кликнете ТУК



