Основните инициатори на протестите срещу властта и главния прокурор – т. нар. „Отровно трио“ се разграничиха от петимата, които днес се барикадираха в Паметника на свободата на връх Шипка. В публикация те заявиха, че “ паметници-светини на българската история могат и трябва да бъдат използвани за политическите страсти на деня“.
Те дори обявиха демонстрацията на свещеното за историята ни място като „простор за лошия вкус в обществените отношения“.
Ето какво още написаха от „Отровното трио“:
„Приятели,
във връзка с провесения надпис на Паметника на свободата – връх Шипка, не смятаме, че паметници-светини на българската история могат и трябва да бъдат използвани за политическите страсти на деня.
Съзнаваме, че възмущението към днешната власт е огромно – нашето е не по-малко.
Но Паметникът на свободата – връх Шипка, Казанлъшката гробница, Мадарският конник и други национални паметници на културата с непреходно значение за България, не могат да бъдат „простор“ за лошия вкус в обществените отношения.
Арман Бабикян
Проф. Велислав Минеков
Адв. Николай Хаджигенов“
Припомняме, че днес, в деня в който отбелязваме 143 години от Шипченската епопея четирима мъже и една жена се затвориха в паметника на емблематични връх. Те спуснаха знаме, на което пишеше „оставка“. По-късно бяха прнудително изведени с полиция.
БРУТАЛНА АГРЕСИЯ: Биха и стреляха по мъж на пътя заради клаксон (СНИМКИ)
Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.
За още новини от България кликнете ТУК



