БългарияПоследни новини

28 фирми са кандидатствали за доставки на антигенните тестове за ученици

В Министерството на здравеопазването отвориха офертите за осигуряване на щадящи тестове, предназначени за използване в образователната система. В здравното министерство са постъпили 28 оферти.

 

 Комисията продължава с разглеждането и оценяването на офертите.

 

Очакванията са в понеделник да предоставят доклад до министъра, а в началото на седмицата да има подписан договор за доставка на антигенните тестове.

 

Критериите за избор на изпълнители са най-ниска предложена единична цена и най-кратък срок за доставка.

 

Няма ограничение по отношение на броя изпълнители, с които ще бъдат сключени договори, допълват от Министерството.

 

В сряда Министерският съвет отпусна 13 милиона лева, с които да се закупят над милион и 600 хиляди щадящи тестове за учениците от 1 до 4 клас. Тестването два пъти в седмицата с щадящи тестове е основният план на служебния кабинет з апоетапно връщане на учениците в клас. 

 

Ако методът се окаже ефективен, постепенно в училище ще се върнат и по-големите деца.

 

Все още обаче не е ясно кой и как ще тества учениците. Първоначалната идея, лансирана от МОН и МЗ беше учителите да бъдат обучени да извършват тестовете в училище. 

 

Боряна Калейн остана четвърта на Световното първенство по художествена гимнастика в Япония

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.

За още новини от България кликнете ТУК

Подобни статии

Back to top button