На ФокусПоследни новиниСпорт

Реал Мадрид унищожи Ливърпул в зрелищен мач от 1/8 финалите на Шампионска лига

Двубоят между Ливърпул и Реал Мадрид на осминафиналите на Шампионската лига завърши 2:5. Дарвин Нунес откри резултата на “Анфийлд” в четвъртата минута, а Мохамед Салах удвои аванса на домакините в 14-ата минута. Винисиус се разписа в 21-ата минута, а в 36-ата изравни резултата след грешка на Алисон. В началото на втората част Милитао отбеляза трети гол за гостите и Реал стигна до пълен обрат. Мъките на Ливърпул продължиха и Карим Бензема се разписа в 55-ата минута. Французинът увеличи сметката си в 67-ата минута.

Ливърпул започна двубоя силно с преса и бързи атаки, които доведоха до няколко шанса за домакините. Давид Нунес вкара първия гол след страхотна атака, която завърши с удар с пета. Мохамед Салах успя да удвои резултата след рикошет.

Едва 7 минути след попадението на Салах, Винисиус върна един гол за Реал Мадрид, след което в 36-тата изравни резултата след грешка на Алисон.

Ливърпул беше видимо разтърсен от бързия обрат и второто полувреме беше изцяло доминиран от Реал Мадрид. 2 минути след началото Милитао направи обрата пълен, а малко по-късно след грешки в защитата Бензема вкара още два гола.