Иванчева иска коалиция с ДБ, но няма да позволи да бъде „погълната“
Поканили сме Демократична България (ДБ) за коалиционно споразумение за районни кметове в София на предстоящите местни избори. Нашите анализи показват, че ако издигнем общи кандидатури, имаме огромни шансове поне за 11 балотажа и почти сигурно избрани районни кметове.
Това съобщи Десислава Иванчева, независим кандидат за кмет на столицата, цитирана от OFFNews. При отделни кандидатури ще стигнем до едва 3-4 балотажа, обяснява тя.
На изборите за районни кметове, ако не спечелят ДБ, ще спечелят ГЕРБ или БСП. Нямам никакво намерение да бъда „погълната“ от ДБ, още повече, че не съм съгласна с доста неща, които се случват там, обяснява Иванчева.
От думите й става ясно, че ще прави собствена партия и иска коалиране с Демократична България само за районни кметове.
За общински съветници няма да се коалираме, както и за кмет на София, самата аз съм кандидат, пише още Иванчева.
Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.
За още новини от България кликнете ТУК



