БългарияНа ФокусПоследни новини

България загуби с 0:5 от Северна Ирландия

България записа първа загуба под ръководството на Илиан Илиев, но тя бе катастрофална – 0:5 от Северна Ирландия в Белфаст. Серията на селекционера от 9 срещи без поражение рухна на Острова, а с нея и надеждите ни за първо място в група 3 на Дивизия С от Лигата на нациите. Пред пълни трибуни на “Уиндзор Парк” героят на вечерта бе Айзък Прайс. Нападателят на “Стандарт” (Лиеж) заби хеттрик, веднъж се разписа Джос Магенис, а Димитър Митов си вкара нелеп автогол, за който нямаше вина.

Цифрите в Белфаст са особено болезнени, след като Северна Ирландия вкара 3 за едно полувреме отново след 2008 година. Тогава бе победена Грузия у дома. След 17 години национал на “зелено-бялата” армия реализира 3 попадения в един мач след този на Дейвид Хели срещу Лихтенщайн от 2007-а. А последният път, когато островитяните реализираха 5 в рамките на 90 минути бе през миналия век – 1995-а.

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.

За още новини от България кликнете ТУК

Иван Портних: Категорично заявявам, че всичко написано за мен в последните 4 дни е фалшива новина.