БългарияНа ФокусПоследни новини

Среднощна акция за изваждането на автобус с 50 пътници край село Габровци

Спасителна акция за изваждането на закъсал автобус, превозващ 50 пътници на БДЖ, се проведе тази нощ край село Габровци и махалите Шодековци и Димитровци в Прохода на Републиката, предаде БНР.

Автобусът е на старозагорска фирма и е пътувал от Дъбово към Горна Оряховица, но объркал пътя и от Прохода на Републиката поел към Габровци. Въпреки разчистения път, заради габаритите си, автобусът е закъсал при опит да обърне. Сигналът е получен около 00:30ч при дежурния в община Велико Търново.

Незабавно е изпратена специализирана техника на противопожарната служба. Акцията е приключила благополучно и в 2 часа тази нощ 50-е пътници са отпътували към Горна Оряховица, съобщи кметът на Велико Търново Даниел Панов.

Тежко остава положението в община Елена, където все още много населени места са без ток, припомня националното радио. Възстановено е електрозахранването в районите на с Буйновци и с. Мийковци и по направлението Марян – Чакали – Палици – Каменари – Бойковци.

Екипите на „Енерго Про“ продължават да отстраняват възникналите аварии по останалите направления, съобщават от община Елена. Работи се и по разчистването на пътищата към махалите, където има много нападали дървета. Селата без ток нямат и вода. Не се съобщава за бедстващи хора. Няма информация дали е възстановена аварията на главния водопровод за Свищов.

„С всеки изминал ден надеждата се губи“: Кметът на Гурково за търсенето на Ники от Конаре

За още много интересни статии ни последвайте във фейсбук – Bulletin.bg

Подобни статии

Back to top button