На ФокусПоследни новиниСпорт

България удържа за 0:0 срещу Румъния

България успя да постигне равенство срещу участника на Евро 2024 Румъния. Така България спази 35 – годишната традиция да не допуска загуба от румънския тим. Последното ни поражение е от 1989 година с 0:3. На 8 юни тимът ни ще изиграе още една контрола – като гост на Словения в Любляна.

Още в 3-ата минута стражът ни Иван Дюлгеров отрази удара на Валентин Михаила. Малко по-късно два пропуска направи и Денис Драгуш. Пет минути след почивката Румъния получи дузпа след фаул на Живко Атанасов срещу Николае Станчу. Денис Ман застана зад топката, но българският вратар Иван Дюлгеров спаси удара му. В 53-ата минута Живко Атанасов свали топката с глава към Алекс Колев, той стреля, но стражът на съседите Флорин Ница отрази удара му. В 85-ата минута Мартин Минчев създаде напрежение в румънското наказателно поле, а в 89-ата минута при свободен удар Илиан Илиев – младши стреля право в ръцете на румънския страж.

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.