
Снощи над София се разрази мощна буря, при която има един загинал мъж и една пострадала жена, която все още е в тежко състояние. Загиналият мъж е бил затиснат от паднало дърво
Инцидентът е станал около 22.40 ч. край водоем в близост до село Долни Богров, съобщиха за NOVA от Спешна помощ. Жената е откарана в болница „Света Анна“.
Гръмотевици, ураганен вятър и дъждове преминаха над цялата страна.
В Пернишко улиците са наводнени, а някои райони също са без ток. Очаква се днес аварията да бъде отстранена.
Заради бурята се е наложило да бъдат спрени влаковете от ЖП коридора от София към „Кулата“ и Солун.
Паднали клони и дървета блокираха и пътища в Западна България. Пътят между Драгичево и Кладница остана затворен през цялата нощ.
184 хиляди мълнии са паднали над Балканския полуостров, съобщават в сайта blitzortung. Значителна част от тях са над България по време не бурята. Стихията е резултат от преминаването на студения атмосферен фронт от запад на изток.
В Кюстендил, Перник и София се съобщава за няколко случая на съборени дървета. В столичния квартал „Нови Искър“ токът спря за цяла нощ заради силния вятър.
Опасното време продължава и днес. Вижте повее ТУК.
Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.
За още новини от България кликнете ТУК