БългарияНа ФокусПоследни новини

Дерайлира пътническият влак Бургас – София (СНИМКИ)

Пътнически влак дерайлира тази сутрин по линията между Стара Загора и село Калитиново.

Инцидентът е станал 16 минути след 9.00 часа. Движението на влакове по линията София – Бургас в отсечката е преустановено. Към мястото са насочени екипи на пожарна, полиция и екипи на спешна помощ.

влак, дерайлира, БДЖ
снимка: БГНЕС

За щастие, няма данни за пострадали пътници.

От полицията съобщиха, че е дерайлирал първият вагон на композицията.

За пътниците беше осигурен алтернативен транспорт. От мястото на инцидента до жп гара Калитиново те са превозени с микробуси.

На гара Калитиново бяха осигурени два автобуса, които вече превозват пътниците към гара Пловдив. Оттам те ще продължат за София с влак по направлението. Ще бъде осигурена връзка с влак № 1622 от Пловдив, който заминава в 13:25 часа.

влак, дерайлира, БДЖ
снимка: БГНЕС

Движението на пътническите влакове в участъка Стара Загора – Калитиново се осъществява с намалена скорост само по единия път, откъдето е осигурена пропускателна способност.

Движението на товарните влакове ще бъде преустановено до изтегляне на дерайлиралия вагон.

Възрастна жена почина след обгазяване в дом в Карнобат, двама полицаи пострадаха

За още много интересни статии ни последвайте във фейсбук – Bulletin.bg 

Подобни статии

Back to top button