На ФокусПоследни новиниСвят

Дете загина при силно земетресение в Турция, десетки са ранени (ВИДЕО)

Силно земетресение с магнитуд 5,9 по скалата на Рихтер удари Турция. 14-годишно дете загина в следствие на труса, а поне 69 души са ранени. 

Епицентърът на труса е на 10 км от окръг Мугла, близо до Мармарис. Той е регистриран в 2:17 ч. през нощта на вторник, на дълбочина от 10 км, по данни на БАН.

Трусът е усетен в почти целия регион на Егейско море. Временно беше издадено предупреждение за цунами.

„Земетресението е усетено и в съседните области, всички екипи на АФАД и съответните институции продължават да извършват проучвания на място под координацията на губернатора“, написа турският вътрешен министър Али Йерликая в социалната мрежа Х.

По време на труса 14-годишна тийнейджърка е откарана в болница заради паник атака, но за съжаление губи живота си въпреки опитите на медиците да я реанимират. Повечето от ранените са скочили от високо в пристъп на паника.

В Гърция земетресението също е усетено силно. Няма пострадали.

Жителите и туристите на остров Родос прекараха нощта навън. По данни на гръцкия Институт по геодинамика, епицентърът е регистриран на 21 километра северно от Родос, като огнището е било на дълбочина 65 километра.

Очевидци съобщават, че трусът е имал значителна продължителност.

„Не приключи негативно“: Край на втория кръг преговори между Русия и Украйна

За още много интересни статии ни последвайте във фейсбук – Bulletin.bg

Подобни статии

Back to top button