БългарияПоследни новини

ГЕРБ: Платени провокатори причиниха размириците на конференцията

„Сблъсъците по време на националната конференция на ГЕРБ са предизвикани от платени провокатори и партията категорично се разграничава от тях“, това е записано в позиция на ГЕРБ, изпратена до медиите.

 

В нея се уточнява, че провокаторите пробили охраната на форума и са влезли в пререкания, както с протестиращи, така и с участници в конференцията.

 

„Настояваме разследващите органи да разкрият всички факти и обстоятелства около сблъсъците и виновните да понесат отговорност“, пише още в позицията на ГЕРБ.

 

От София Тех парк също разпространиха своя позиция, в която също се разграничават от мъжете, причилини конфликтите:

 

„Мъжът, който нападна и отне телефона на журналистката от „Свободна Европа“ Полина Паунова по време на провелата се Национална конференция на политическа партия ГЕРБ, не е представител на охраната“, се казва в позицията.

 

Случката беше заснета от журналиста Генка Шикерова и публикувана на профила й във Фейсбук. От кардите се вижда как по време на протеста пред сградата мъж с маска дръпа рязко телефона от ръцете на Полина Паунова и го хвърля.

 

От София Тех Парк заявяват, че разпространените видеоматериали са били щателно разгледани от ръководството и декларират, че това лице не е наемано и не е било част от охранителния екип.

 

„С цел отличаване на охраната на събитието от останалите органи на реда и от участниците в мероприятието нейните представители през цялото време бяха идентифицирани със светлоотразителни жилетки с надпис „Security“. София Тeх Парк осигури събитието с необходимия брой охранители, чиито ангажименти бяха да се грижат за сигурността на мероприятието, за периметъра на събитието, както и за логистика по придвижването на участниците“, се казва още в съобщението.

 

От ръководството на София Тех парк допълват, че излъчените видеоматериали показват, че лицето, участващо в инцидента с г-жа Паунова, не носи въпросната светлоотразителна жилетка и не се легитимира като представител на охраната.

 

„Екипът на София Тех Парк строго осъжда всяка проява на насилие или вербална агресия срещу представителите на медиите, които изпълняват своите служебни задължения, както и спрямо всички, които мирно и демократично изразяват своята гражданска позиция“, пише още в официалната позиция на компанията.

 

От Столичната дирекция на полицията разпространиха официално съобщение, че извършват проверки, а действията се извършват под надзора на Софийска районна прокуратура.

 

Според данните до момента, през днешния днес са получени сигнали за множество действия, нарушаващи обществения ред. В района на София Тех Парк неизвестен мъж с медицинска маска и черна шапка с козирка е издърпал от ръцете на журналист мобилен телефон и го е изхвърлил. По същото време е възникнала физическа и вербална саморазправа със служител на Министерството на земеделието. Мъж, намиращ се в района, се е оплакал за проявена агресия срещу него.

 

Предприети са оперативно- издирвателни действия за установяване на всички участници в инцидентите. Работата, включително и проверка на други противоправни деяния, продължава под надзора и ръководството на Софийска районна прокуратура.

 

Приомняме, че по време на националната конференция на ГЕРБ, която се проведе в сряда мъже с маски и тъмни очила влязоха във физически сблъсъци със събрали се пред София Тех парк протестиращи срещу правителството.

 

На входа част от тях бяха заснети от журналистката Миролюба Бенатова. Пред нея те твърдят, че са дошли да подкрепят ГЕРБ, но не назовават членове на коя районна организация на парията са.

 

 

 

Припомняме, че младеж с маска и черна шапка отне телефона на журналиста Полина Паунова от „Свободна Европа“ докато тя го снимаше и го захвърли настрани. А гражданският активист Кирил Радев стана жертва на побой по време на събитието и то пред очите на десетки делегати на ГЕРБ. 

 

Престрелка и ранен полицай при преследване на избягал психичноболен в Ловеч

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.

За още новини от България кликнете ТУК

Подобни статии

Back to top button