Горанов: Автомобилът не е мой, купен на лизинг и няма как да знам, че се издирва
Бившият финансов министър Владислав Горанов коментира пред Нова телевизия и bTV коментира случая с опита му за преминаване на границата на „Калотина“ с автомобил, обявен за издирване. По думите му той е купил автомобила на лизинг от голям търговец и не е знаел, че колата е крадена.
„Автомобилът е закупен през март 2020 г. на лизинг от голям търговец. Снощи на път за Сърбия, когато стигнах до „Калотина”, Гранична полиция ме уведоми, че автомобилът се издирва и поискаха да се върна на територията на България”, уточни Горанов, цитиран от Нова.
Той допълни, че е оставил колата си в Драгоман и с друго превозно средство е продължил към Сърбия, където е на рожден ден на свой приятел.
„Няма как да знам, че автомобилът е издирван, а и не съм негов собственик”, категоричен е Горанов.
„Дори не съм го регистрирал аз. Той не е собственост на лизингополучателя, а на фирмата“, уточни Горанов пред bTV. По думите му това е първо излизане на колата от страната.
Бившият финансов министър каза, че ако са му били разпоредили да изчака, е щял да го направи.
„Впоследствие, след като преминах с друг автомобил, нямаше коментар от Гранична полиция при преминаването ми към Сърбия. Не съм останал с впечатление, че съм отказал съдействие на органите на МВР”, уточни Горанов и допълни:
„Ако колегите от МВР имаха някакъв коментар, можеше да ми зададат въпроси и да получат уточнения”.
Той обясни, че е готов да съдейства с информация и да предаде автомобила.
„Колата е в Драгоман и до края на деня ще бъде предадена на органите на МВР. Но с мен от МВР никой не се е свързал към настоящия момент”, заяви Горанов.
Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.
За още новини от света кликнете ТУК



