На ФокусПоследни новиниСпорт

Григор Димитров успя – ще играе на 1/8-финал на “Ролан Гарос” след двудневна битка с Бергс

Григор Димитров победи белгиеца Зизу Бергс с 6:3, 7:6(3), 4:6, 6:4 след 3 часа и 38 минути игра и се класира на 1/8-финалите на “Ролан Гарос“, където ще срещне поляка Хуберт Хуркач. Двубоят бе доста изморителен за играчите, предвид това, чче започна вчера, но няколко пъти беше прекъсван заради дъжд, когато Григор водеше с 6:3, 2:1.

След подновяването на играта във втория сет се стигна до тайбрек, който българинът спечели. В третата част Бергс направи два пробива срещу един за Григор и взе сета с 6:4, за да намали изоставането си. В десетия гейм на четвъртата част Григор Димитров стигна до пробив и след 6:4 спечели срещата.

Съперник на българина в следващата фаза ще е Хуберт Хуркач (Полша), който надигра Денис Шаповалов (Канада).

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.