БългарияНа Фокус

И област Велико Търново вече е в тъмночервената зона

Цялата Великотърновска област мина в тъмночервената зона по заболеваемост от COVID-19. От понеделник на ротационен режим на обучение минават 50 училища в общините Велико Търново, Горна Оряховица, Златарица и Лясковец, където нивата са най-високи. Пред имунизационните пунктове продължават опашките за ваксинация, съобщава БНТ.

 

В Регионалната здравна инспекция, на Самоводската чаршия и пред голяма търговска верига във Велико Търново днес работят имунизационни пунктове. От началото на седмицата в областта хората със завършен ваксинационен цикъл се увеличиха с 0,6% и достигнаха 18,41 на сто от населението над 12-годишна възраст.

 

От днес във фургона пред спешното отделение на областната болница във Велико Търново се правят антигенни тестове с издаване на зелен сертификат. В болниците в региона са заети 84% от леглата в COVID секторите.

 

Таксиметрови шофьори менте, наркотици и мигранти са заловени след акция на МВР в София (ВИДЕО)

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.

За още новини от България кликнете ТУК

Подобни статии

Back to top button