ИТН също ще гласува против кабинета на ГЕРБ

Отдавна заявихме, че няма да подкрепим този кабинет и ще гласуваме „против“. Това заяви в парламентса лидерът на ПГ на „Има такъв народ“ Тошко Йорданов при обсъждането на проектокабинета, предложен от ГЕРБ-СДС.
Йорданов заяви, че излизането от кризата, в която очевидно е държавата, може да стане само с експертен кабинет с ясна програма и този кабинет да има широка парламентарна подкрепа. По думите му кабинетът не може да бъде доминиран от една или друга политическа сила. Няма партия с необходимите гласове, която да доминира над останалите, добави той.
„Ако президентът връчи третия мандат на „Има такъв народ“, ние ще отправим покана към всички политически сили в този парламент за разговори за експертен кабинет с ясна програма“, заяви Тошко Йорданов и посочи, че там ще се види кой и как работи – за държавата или за нови избори.
Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.
За още новини от България кликнете ТУК