Кънчо Стойчев: Дошъл е моментът да се появи Радев начело на своя партия

В страната не може да се сформира правителство заради променената „по безобразен начин“ Конституция и до два-три месеца ще бъдат насрочени нови избори. На тях вече е назрял моментът да се появи Румен Радев начело на своя партия и той ще го направи. Такава прогноза даде социологът Кънчо Стойчев в интервю за БНР.
„Този път, изглежда, е назрял моментът. И вероятността президентът да излезе на партийния терен е доста голяма. Твърде вероятно е това да се случи“, прогнозира анализаторът по повод очакването в обществото държавният глава да слезе на политическия терен. Кънчо Стойчев е убеден, че Радев ще го направи лично, а не през друго лице начело на президентска формация.
Само преди дни лидерът на „ДПС-НН“ Делян Пеевски обяви, че президентският секретар Крум Зарков прави президентската партия, което Радев отмина с ирония, като каза, че отива да честити на новия партиен лидер.
„Не мисля, че с друга фигура може да се постигне каквото и да било. Доверието е към него лично. И той най-вероятно го разбира много добре това“, аргументира се Стойчев.
Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.
За още новини от България кликнете ТУК
Костадинов: Евроатлантическите лагери в нашата страна са доста разколебани