БългарияПоследни новини

Контузия спря Григор по пътя към върха на Australian Open

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна от четвъртфиналите на турнира Australian Open в Мелбърн. Тежка контузия на гърба го спря по време на мача със сензацията на турнира – Руслан Карацев.

Мачът приключи с резултат 6:2, 4:6, 1:6, 2:6. Димитров поиска медицински таймаут по време на третия сет, но и това не му помогна да продължи играта си на високо ниво.

Димитров почувства болки в областта на кръста, а болката се оказа непосилна за преодоляване от негова страна, предава Gong.bg.

Димитров трудно дори ходеше по корта. За него бе трудно да сервира и почти невъзможно да гони върнатите от съперника топки.

Карацев е под номер 114 в световната ранглиста, но вече се класира на полуфиналите на един от най-престижните тенис турнири в света. Дори след победата срещу Димитров той остана сдържан и коментира лаконично:

„Невероятно чувство, за първи път играя тук, за първи път съм на полуфинал, страхотно. Не знаех, че Григор е контузен в началото, просто бях съсредоточен върху себе си. Жегата бе прекалена. Опитвам се да не мисля за финал и следващи съперници, играя мач за мач“, каза Карацев.

През последната седмица той впечатлява с победи си и най-вече спокойствието, което излъчва на корта. На моменти сякаш на шега, без да блести с невероятни отигравания той успяваше да си проправи пътя съперник след съперник.

Нова опасност: Ток продължава да тече по стълб на метри от трагедията в София

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.