You are currently viewing Край на участието на Пиронкова на „Ролан Гарос“
снимка: Официален профил във Фейсбук/ Tsvetana Pironkova

Край на участието на Пиронкова на „Ролан Гарос“

Барбора Крейчикова от Чехия сложи край на участието на Цветана Пиронкова в тазгодишното издание на „Ролан Гарос“. В петъчната вечер под парижкия дъжд българската тенисистка, участваща с „уайлд кард“, отстъпи на специалистката на двойки в три сета – 7:5, 4:6 и 3:6, като срещата продължи почти три часа, пише Дир.бг.

Преди това пък началото на двубоя се забави близо два часа заради атмосферните условия във френската столица. Съперничката на пловдивчанката за втори път в кариерата си участва в основната схема на сингъл на Откритото първенство на Франция, но за сметка на това има богата визитка на двойки, в която личат титли от „Уимбълдън“ и „Ролан Гарос“.

И двете тенисистки печелеха сервис геймовете си, като Пиронкова първа получи шанс за пробив в четвъртия гейм, но Крейчикова го отрази за 2:2. Пловдивчанката отрази два брейкбола в последвалия гейм, като все пак изостана с 2:3, само за да върне пробива за 3:3. Българката си върна водачеството след добър свой сервис гейм – 4:3, а след ново равенство Цвети най-после успя да започне да вкарва хубав първи сервис и да принуди чехкинята да сервира за оставане в сета. Тя го направи успешно, но Пиронкова спечели два поредни гейма и затвори първия сет със 7:5 след точно 60 минути.

Чешката тенисистика показа добра игра, но и доста номера, като непрестанно се бавеше при изпълнение на начален удар и многократно накара съдийката да слиза от стола, за да гледа отпечатъци по линиите.

Крейчикова направи нов пробив рано във втория сет, повеждайки с 1:2, а това се ключов момент в мача. Българката пропусна да върне брейка в последвалия гейм и изостана с 1:3, след което така и не успяваше да навакса изоставнето си. При 3:5 и сервис на чехкинята четвъртфиналистката от US Open успя да остане в сета, но след това не успя да стигне до обрат – 4:6 и 1-2.

Началото на третия сет се забави с почти 10 минути заради дъждовното време, като след това Крейчикова влетя ударно в третия сет с пробив за 0:1 и спечелен гейм на нула – първи в мача за 0:2. Цвети даде всичко от себе си да върне пробива и имаше отличен шанс при 1:2, но сбъркан бекхенд доведе до 1:3, след което тя така и не успя да се върне в мача отново, макар да имаше нов добър шанс при 3:4, когато сгреши на два пъти при двете си точки за пробив, след което Крейчикова приключи всичко в своя полза – 4:6 и 1-2.

Така Цвети приключва участието си в третия кръг, докато Крейчикова продължава напред, където я очаква Надя Подороска от Аржентина.

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.