UncategorizedНа ФокусПоследни новиниСпорт

Лудогорец загуби от Андерлехт и отпадна от Европа, “Орлите” с 3 пропуска при дузпите

Лудогорец загуби от Андерлехт в мача реванш от първата плейофна фаза на Лигата на конференциите.

Лудогорец спечелиха първия двубой с 1:0 и трябваше да играят като гости в Белгия за да елиминират съперниците си. Франко Русо си вкара автогол след рикошет в наказателното поле, с което Андерлехт поведоха с 1-0. Във второто полувреме Яри Версехеерен удвои преднината за Андерлехт и ги доближи до победата.

2-0 за Андерлехт

След едва две минути Игор Тиаго успя да върне “Орлите” в играта след центриране на Десподов.

Тиаго връща за Лудогорец

С резултат 2-2 двата тима трябваше да играят продължения. След 97-та минута на Лудогорец се наложи да играят с играч по-малко, след като Якуб Пиотровски получи втори жълт картон за фаул пред наказателното поле и трябваше да напусне предварително срещата.

Разградчани забавиха играта и успяха да удържат до края на продълженията.

При дузпите Лудогорец напълно се срина и пропусна първите три удара, което позволи на белгийците да спечелят без проблеми двубоя.

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.