
Мощното земетресение, което удари Гърция вчера, причини тежки материални щети. Трусът с магнитуд над 6 по Рихтер бе усетен в близост до град Лариса.
Земетресението увреди много сгради, включително и училища. Затворен е един мост, напукал се в резултат от трусовете. Гръцките медии съобщават, че един човек е бил затрупан от срутена стена в къщата си, но спасителните екипи успели да го извадят жив.
Европейският средиземноморски сеизмологичен център първоначално информира, че земетресението е било от 6,9 степен по скалата на Рихтер.
Трусът е измерен на 10 километра дълбочина. Засегнат е регионът между Лариса и Тирнавос, но щети навярно има в Атина, съобщават осведомителните агенции.
Противопожарната служба в гръцката столица твърди, че в града няма установени щети. Епицентърът се намира на 25 километра северозападно от Лариса, петия по големина град в Гърция, каза сеизмологът Стивън Хикс.
Хората в Лариса напуснаха домовете си и излязоха на улицата. Все още не се знае какви са щетите и дали има жертви.
Германският изследователски център по геология съобщава, че земетресението е било от 6,0 степен по скалата на Рихтер. Усетено е в цяла Гърция. Според медиите, земетресението е било почуствано и в съседни страни като Северна Македония, България и Косово.
Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.
За още новини от света кликнете ТУК