БългарияПоследни новини

МВнР пита Канада за гражданството на министър Кирил Петков

От Министерството на външните работи е изпратено запитване чрез посолството на Република България в Канада за наличието на канадско гражданство на Кирил Петков към датата на назначаването му за министър на икономиката. Това съобщиха за БНР от външното министерство.

 

Запитването е във връзка с писмен въпрос от народния представител от „Има такъв народ“ Димитър Гърдев, изпратен чрез председателя на Народното събрание до министъра на външните работи.

 

Към момента МВнР очаква отговор, като в този случай няма регламентиран срок за неговото получаване.

 

Гърдев се позовава на медийни публикации, в които се твърди, че министърът на икономиката е имал канадско гражданство, което в разрез с българското законодателство.

 

Министър Петков е категоричен, че преди да стане министър е заявил отказ от канадското си гражданство.

 

„Направих отказ от канадското си гражданство преди да встъпя в длъжност министър на икономиката“, коментира пред журналисти в парламента Кирил Петков.

 

„В първия момент, в който бях поканен за министър, направих този отказ“, допълни той. „Този отказ е нотариално заверен, така че имам пълната документация“, каза още Кирил Петков.

 

Парламентът заседава извънредно заради полицейското насилие на протестите

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.

За още новини от България кликнете ТУК

Подобни статии

Back to top button