На ФокусПоследни новиниСпорт

Отново без победа на националния отбор по футбол – едва достигнахме равенство срещу 10 от Литва

Българският национален отбор по футбол остава без победа в европейските класации след като завърши 1:1 с Литва. Литовците са аудсайдер в групата и дори получиха червен картон още през 17-тата минута, но въпреки надмощието си в притежанието на топката, българите не успяха да достигнат до победата.

Селекцията на Младен Кръстаич постигна внушителните 65% владеене на топката и дори уцелиха няколко греди, но Литва устоя и ще бъде доволна с равенството.

Головете вкараха  Гирдвайнис от Литва в 15-тата минута и Мартин петков в 27-та минута.

Това е и първата точка, която печелят националите от квалификациите за европейското първенство, след като загубиха първите си два мача от Черна гора и Унгария. България е на дъното на групата и шансовете за квалификация са почти несъществуващи.

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.