BulletinНа ФокусПоследни новиниСпорт

Отново без победа за България в евроквалификациите – 1:1 срещу Сърбия с гол на сърбите в последната минута

България продължава без победа в квалификациите за Евро 2024 след равенство със Сърбия. Сърбите успяха да вкарат в последната 96-та минута с 9 секунди до края на двубоя.

Голът за България вкара Кирил Десподов в 48-ата минута след опасно центриране и разбъркване в наказателното поле. Дарко Лазович успя да изравни резултата с буквално секунди до края.

Селекционерът на България Младен Кръстаич направи пет промени в сравнение със състава срещу Литва, които се оказаха ключови за успеха днсе. На вратата започна Иван Дюлгеров от Черно Море, който със сигурност ще е доволен от силното си представяне след дадения му шанс.

Въпреки слуховете, че сърбите ще играят с резерви, те излязоха в почти пълен състав с повечето си суперзвезди на терена. Душан Тадич от Аякс и Сергей Милинкович-Савич бяха на терена, но не успяха да помогнат на отбора си да постигне победата.

Българските играчи стигнаха до още няколко опасни атаки по време на мача, но Георги Русев на няколко пъти стреля покрай вратата, а около 68-та минута Филип Кръстев удари гредата.

В последните минути от двубоя Сърбия осъществи редица опасни атаки, но българската защита успя да блокира изстрелите към вратата и да удържи. В самият край имаше опасна ситуация пред вратата на България, но Валентин Антов се намеси блестящо и изчисти топката без проблеми.

Със своето равенство днес България започва да губи шансовете си за квалификация, след като остава на дъното на групата редом с Литва. Въпреки това, националите ни са с 2 точки и няколко победи могат да ни поставят в мястото за класиране за европейското първенство. Все още остават двубои с Черна Гора, Литва, Унгария и гостуването на Сърбия, като победа в поне три от тях ще даде сериозен шанс за класиране на българския отбор. Според правилата на Евро 2024, двата отбора на върха на групата ще се класират на турнира.

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.

За още новини от България кликнете ТУК

Отново без победа на националния отбор по футбол – едва достигнахме равенство срещу 10 от Литва