Директорът на РЗИ – Сливен д-р Петя Балулова подава оставка. Това стана ясно от брифинг на кмета на града Стефан Радев, цитиран от НОВА ТВ.
„Тя сподели, че иска да подаде оставка. Коментирали сме цялата ситуация с нея. Тя в последните дни стана обект на личностни нападки и няма да допусне работата на РЗИ да бъде компрометирана“, обясни градоначалникът.
Той заяви, че преди да подаде оставката си, д-р Балулова трябва да проведе разговори с Министерството на здравеопазването.
18 са медицинските лица в местната болница, които са с потвърдени положителни проби. 124 са общо заразените в Сливен, допълни Стефан Радев. Именно това е причината д-р Балулова да си тръгне от поста, смятат запознати.
„От тези 124 души има петима, които са на хора в София. Някои от тях са на домашно лечение, други са на лечение в столични болници. 75 са излекуваните”, каза Радев.
Директорът на болница „Хаджи Димитър” д-р Пенко Пенков обясни, че в лечебното заведение е направена дезинфекция в събота и неделя.
От РЗИ са взели проби за коронавирус на медиците, резултатите от които ще излязат до няколко дни. След това болницата ще продължи да приема болни.
Две деца починаха след скок от моста в Морската градина в Бургас
Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.
За още новини от България кликнете ТУК