Виолета Комитова: Не разбрах за какво беше протестът днес, ще разговарям само със собственици на фирми

След като по-рано днес отказа да приеме протестиращи пътни строители на среща, на която сама ги покани, регионалният министър Виолета Комитова обясни защо. На пресконференция в министерство тя заяви категорично, че оттук нататък ще разговаря само със собственици на строителни фирми. А причината е, че по време на досегашните разговори се появявали посредници, които изкривявали посланията.
„Бяхме поканили всички собственици на фирми за разговор. Причината за поканата е следната – от 4 месеца ние се срещахме последоватлено с работници и различни представители на фирми, както и с браншова камара „Пътища“, които разбрахме, че се явяват посредници в нашите разговори и преразказват нещата, както те преценят“, каза тя.
„Целта на разговорите с тези фирми е да си уредим договорните отношения и да продължим да работим с тях. Затова ръководството на регионалното министерство взе решение ,че ще провеждаме срещи само със собствениците на тези фирми. Обществото трябва да знае кои са собствениците и да водим открит диалог с тях. От следващата седмица смятаме, че ще продължим разговорите“, допълни още Комитова.
Тя настоя и собствеността на пътните фирми да стане ясна и да излязат наяве техните собственици.
Освен това Комитова заяви, че не разбрала за какво бил днешният протест.
„Аз чух музика, в министерството се влезе в едно тържествено добро настроение. Помислих си, че е дошъл 9 септември. Вие разбрахте ли за какво беше протестът“, попита тя журналистите.
По думите и в Министерството на труда и социалната политика нямало данни да има съкратени работници или намалени заплати в бранша.
„Този протест беше да се нагнетява напрежение в обществото“, смята още тя и допълни, че: „няма хора без заплати“.
Проф. Кантарджиев: През следващите 10 дни в София коронавирусът ще се разпространява дифузно
Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.
За още новини от България кликнете ТУК