BulletinНа ФокусПоследни новиниСпорт

Ясни са първите 1/4 финалисти на Евро 2024

Швейцария елиминира Италия за да стане пъврият 1/4 финалист на Евро 2024 година. Мачът завърши с 2:0 и голове на Ремо Фройлер и Рубен Варгас, с които настоящият шампион Италия беше елиминиран. Мачът се превърна в пълно доминиране на швейцарците и вратарят на Италия Джанлуиджи Донарума трябваше да се справи с двуцифрен брой отправени удари по посока на вратата, два от които намериха своята цел.

Другият четвърт-финалист е Германия, които също постигнаха победа от 2:0 срещу отборът на Дание. Мачът се проведе под голям порой и се наложи да бъде прекъснат за около 20 минути след 36-тата минута поради силна градушка. Мачът беше 0:0 преди паузата, но германците вече бяха вкарали гол, отменен от системата ВАР.

Малко след почивката за Германия беше отсъдена дузпа, след като Андерсен игра с ръка. Съдията първоначално не даде наказателен удар, но след като се консултира с ВАР отсъди дузпата. Хавертц откри резултата за 1:0. Малко по-късно Джамал Мусиала успя да отбележи втория гол за 2:0. Друго попадение също бе отменено от ВАР.

На 1/4 финалите Германия ще се изправи между победителя от мача Испания – Грузия. Швейцария пък ще трябва да играе срещу Англия или Словакия.

Следващите 1/8 финали са между Франция и Белгия, Португалия и Словения, Румъния и Нидерландия и Австрия и Турция. Те ще се играят до 2 юли, след което има кратка пауза и от 5 юли се подновява Европейското с четвърт-финалите.

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.