Задържаха бившия охранител на братя Галеви за изчезването на Янек

Служители на ГДБОП заедно със служители на РПУ Дупница арестуваха бившия гард на Братя Галеви Васил Капланов-Каплата, съобщи местната ТВ Запад.
Това стана само ден след като главният прокурор Иван Гешев се срещна с Марио Миланов – брат на изчезналия на 31 юли Янек.
Каплата е задържан от ГДБОП на изхода на Дупница в посока Самоков – на паркинга пред заведение в „Горна махала“ в Дупница. Той е арестуван заради изчезването на Янек, тъй като е бил за последно с него в нощта на 31 юли и оттогава му се губят следите.
По неофициална информация Васил Капланов ще бъде разпитан на детектор на лъжата заради изчезването на Янек Миланов.
Вчера в Съдебната палата в София се проведе среща между главния прокурор Иван Гешев и брата на безследно изчезналия – Марио Миланов.
„Това е един добър знак! Благодаря на всички! Без вашата смелост и подкрепа това нямаше да се случи! Да бъдем смели, да не мълчим и да не се страхуваме!“, написа в групата „Къде е Янек?“ във Фейсбук Марио минути след ареста на Каплата.
От началото на август Янек е обявен за издирване.
Янек изчезна само 4 дни, след като се е прибра в Дупница от Париж. Мъжът работи във Франция от 17 години и всяко лято се прибира в родния си град. Във фаталния ден, в който изчезнал, той седнал с приятели и съседи пред блока.
Миналата седмица беше организирано мащабно претърсване на язовир Дяково. В него се включиха местни хора и рибари, полицаи и пожарникари, но без резултат.
Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.
За още новини от България кликнете ТУК