БългарияНа Фокус

ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА БЪЛГАРИЯ: 21-годишната каратистка Ивет Горанова с огромна победа (СНИМКИ)

Каратистката Ивет Горанова спечели първия златен медал за България на Олимпиадата в Токио. Тя завоюва титлата в дисциплината кумите при жените в категория до 55 килограма след блестяща игра през целия дебютен за нея ден в Игрите.

На финала сънародничката ни победи украинката Анжелика Терлюга с убедителното 5:1. По пътя си към олимпийския връх Горанова записа и две победи в груповата фаза и една – на полуфинала.

Стартира с триумф над шампионката Цуюн Уен, след това разгроми и Серак Озчелик, а на полуфинала се изправи срещу Бетина Планк, която победи с 4:3.

Във финала Ивет Горанова се изправи срещу Анжелика Терлюга от Украйна, като я разби с 5:1, триумфирайки със златото.

Тя спечели категорично и петте си срещи в Токио, като напълно заслужено завоюва историческото злато в дебюта на този спорт на Олимпиада.

Това е пети медал за България от тази Олимпиада, както и първо злато от 2008-а, когато Румяна Нейкова триумфира в гребането. Тя продължи дамската доминация на игрите в Токио, след като отличия спечелиха Антоанета Костадинова, Тайбе Юсеин, Стойка Кръстева и Евелина Николова.

ТРИУМФЪТ НА ЕВЕЛИНА НИКОЛОВА

Българката Евелина Николова донесе нова радост за България. Тя спечели бронзовия медал на олимпийския турнир по борба за жени в категория до 57 кг. В малкия финал тя победи с категоричното 5:0 Валерия Коблова от Руския олимпийски комитет. Българката спечели с туш.

По този начин Николова завършва с отличие дебютното си участие на най-големия спортен форум в света.

ГЕОРГИ ВАНГЕЛОВ ПРОПУСНА ШАНСА СИ

Българинът Георги Вангелов не успя да се пребори за бронзовия медал в категория до 57 килограма свободен стил на олимпийския турнир по борба в Токио, информира Gong. Той загуби с 1:5 точки от световния вицешампион от Будапеща 2018 Нурислам Санаев.

Дебютантът на най-големия спортен форум Вангелов победи в репешажа двукратния панамерикански вицешампион Оскар Едуардо Тигрерос Урбано с туш 39 секунди преди финалната сирена.

Първата част завърши при резултат от 3:0 точки за казахстанския борец. През втория период нашето момче опита да се противопостави повече и беше активен, но загуби и тази част с 1:2 точки.

Все по-малко българи ще гласуват, ако има нови избори. Половината хора подкрепят служебния кабинет

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.