БългарияПоследни новини

Слави Трифонов открехна завесата (ВИДЕО)

Къде е силата? Този въпрос като че ли е в основата на публикуван на официалната страница на Слави Трифонов видеоклип, който открехва завесата около новата телевизия на шоумена и вече партиен председател.

Видеото завършва с думите „7/8 TV – силата е истината“. С коментара на Трифонов към клипа: „7/8 TV – скоро“, Слави очевидно дава заявка за нещо повече от телевизионно предаване, което ще носи името на продуцентската му компания.

Във видеоклипа се срещат познати лица на политици и банкери, чрез които се цели да се покаже, че те не са силните.

„Силата не е във властта. Силата не е в популизма. Силата не е в парите. Силата не е в един човек. Силата не е в една партия. Седем/Осми TV – силата е истината“, става ясно още от публикувания клип.

 

Припомняме, че на 31 юли в ефира на bTV Слави Трифонов обяви края на „Шоуто на Слави“. Тогава телевизионният водещ заяви, че подготвя политически и телевизионен проект.

„На мен ми пука, на моите колеги, с които имам честта да работя, също им пука. Тъй като аз и моите колеги тук се чувстваме несвободни, решихме да изберем обратното на „несвободен“. Затова ние напускаме bTV. Благодарни сме на bTV и на всички хора, с които сме работили. За нас беше страхотно 19-годишно преживяване, но пред сигурността на сегашната обстановка, ние избираме несигурността на свободата. Затова ще създадем собствен телевизионен продукт и ще го стартираме след 15 септември, заяви Трифонов. „Къде и как – ще разберете, уважаеми зрители, вярвам в това и съм сигурен“, поясни по-рано Трифонов.

На 5 октомври Слави учреди партия „Няма такава държава“. На събитието присъстваха 559 делегати от цялата страна. Учредителното събрание прие устав на новата формация, избра председател, изпълнителен съвет и арбитражно контролна комисия.

За председател на ПП “Няма такава държава” бе избран Слави Трифонов. В Изпълнителния съвет бяха избрани – Тошко Йорданов (заместник-председател), Ивайло Вълчев (заместник-председател), Виктория Василева ( главен секретар), Драгомир Петров, Александър Вълчев и Филип Станев. В арбитражно-контролната комисия бяха избрани – Иво Георгиев Атанасов, Андрей Николаев Михайлов, Александър Викторов Рашев, Румен Тодоров Попов, Пламен Иванов Данаилов, Филип Петров Попов, Пламен Николаев Николов.

„Аз не съм алчен за власт. Аз съм алчен за справедливост. Както предполагам и огромната част от вас. Кой нормален човек не иска справедливост? Излизайки от тази зала, всеки живее живота си подложен на несправедливости. Аз не мога да оправя всички несправедливости. Аз мисля, че има конкретна, точна, ясна цел“, заяви тогава Трифонов пред делегадите на събранието.

Принципите, които си поставя и ще следва новата формация, са разделение на властите, народен суверенитет, политически плурализъм, свобода на словото, както и реални гаранции за спазване на правата на човека и гражданина.

Шоуменът обяви, че партията му няма да участва на местните избори, което беше ясно, тъй като беше учредена след крайния срок за регистрация на партиите и коалициите за изборите в ЦИК.

Скоро след учредяването започна и първата чистка във формацията – от редиците й бяха премахната всички хора, които са кандидати за кметове и общински съвеници от други партии за предстоящите след по-малко от две седмици местни избори.

Британският премиер поиска тежки санкции заради мача България-Англия

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.

За още новини от България кликнете ТУК

Подобни статии

Back to top button