На ФокусПоследни новиниСпорт

Унгария ни размаза за едно полувреме, България започва квалификациите за Евро 2024 с две загуби

Унгария спечели мачът с България от група G в квалификациите за Европейското първенство през 2024 година. Унгарците бяха сериозни фаворити и успяха да се разправят с „Лъвовете“ в рамките на първото полувреме, като резултатът бе 3-0 още в 39-тата4 минута.

България загуби своят двубой с Черна Гора и така започва квалификациите за Евро 2024 с две загуби и нула точки, на дъното на групата.

Селекционерът на „лъвовете“ Младен Кръстаич заложи на дебютанта от втора полска дивизия Ивайло Марков. На вратата остана Даниел Наумов, а пред него в защита вместо контузения Петко Христов и Християн Петров започнаха Ивайло Марков и Пламен Гълъбов. Валентин Антов бе запазил мястото си от мача с Черна гора. В халфовата линия започнаха Йоан Стоянов и Илия Груев, Янис Карабельов, Марин Петков и Никола Илиев, които замениха Иван Йорданов, Филип Кръстев и Илиан Илиев. В нападение двойката беше Кирил Десподов – Спас Делев.

Още в 6-ата минута най-поврътливият в състава на Унгария Собослай подаде към Роланд Салай, Наумов спаси удара му, но при добавката Балинт Вечей откри резултата. Три минути по-късно удар на Пламен Гълъбов с глава бе неточен и не позволи на играча да изравни. Унгарците играха на скорост, като Мартин Адам, Бола и Собослай изтормозиха българската защита в първия половин час.

В 26-ата минута Собослай изпълни пряк свободен удар в стил Лео Меси, прехвърли стената, и вкара за 2:0, а в 39-ата минута отново той ошашави българската защита и подаде към Мартин Адам, който вкара за 3:0. В 44-ата минута за стотен път Собослай нахлу по дясното крило и центрира в наказателното поле, Антов пресече подаването, а след проверка с ВАР бе доказано, че игра с ръка на българина няма и унгарците не могат да претендират за исканата от тях дузпа.

Българите направиха силно начало на второто полувреме, но въпреки няколко чисти положения, до гол не се стигна.

Ако тази статия Ви е била полезна, последвайте ни и във Фейсбук от ТУК.